دوشنبه 28 مرداد 1392

پاسخگویی به سوالات

   نوشته شده توسط: دبیر انجمن    نوع مطلب :اخبار کاراته ،پاسخگویی به سوالات ،

پاسخگویی به سوالات
بنا به درخواست های مکرر شما بازدیدکنندگان عزیز از وبسایت هیئت کاراته شهرستان گناباد، مبنی بر راه اندازی بخشی مربوط به پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه های "کیهون، کومیته و کاتا" 

از این پس میتوانید از آرشیو موضوعی سمت راست سایت، قسمت "پاسخگویی به سوالات" در این پست سوالات خود را در مورد ورزش کاراته بیان نموده و در اسرع وقت پاسخ آن را در همین پست دریافت نمائید.

با تشکر


جمعه 3 شهریور 1396 15:25
سلام خسته نباشید چند وقت بود دنباله یه رشته ی رزمی خوب و کامل بودم رسیدم به ووشو ساندا و کیوکوشین میخواستم بدونم بنظر شما کدوم بهتره و کدوم آسیب کم تری به بدن وارد میکنه ممنون
پاسخ رئیس انجمن : سلام
اگر رشته ای کامل بود دیگر چرا این همه رشته و سبک ایجاد میشود؟!
ورزش برای سلامتی است نه آسیب رساندن به بدن که این امر با تمرین درست زیر نظر مربی آگاه محقق میشود.
هر رشته ای که به آن علاقه دارید را ادامه دهید و با پشتکار موفق شوید.
جمعه 3 شهریور 1396 15:21
سلام خسته نباشید .... چند وقت بود دنباله یه رشته ی رزمی خوب و کامل بودم رسیدم به ووشو ساندا و کیوکوشین میخواستم بدونم بنظر شما کدوم بهتره ؟و آسیب کمتری وارد میکنه ممنون
دوشنبه 1 خرداد 1396 19:27
سلام میخواستم بدونم با حکم مربیگری سبکی میشود کار کرد و بعد اقدام برای فدراسیونی کرد یا نه مرسی
پاسخ رئیس انجمن : سلام
حکم مربیگری فقط فدراسیونی است و تأییدیه های شرکت در کلاسهای استاژ که تحت عنوان حکم صادر میشوند از اعتبار قانونی برخوردار نیستند و چنانچه حادثه ای برای هنرجویی پیش آید، بیمه پاسخگو نبوده بلکه شخص مربی و صادر کنندگان گواهی ها تحت عنوان حکم باید پاسخگو باشند.
R
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396 14:20
سلام استاد وقت به خیر مربی که به شاگردان حکم کمربند می ده و دونوع است یکی سبکی و یکی فدراسیونی فرق بین این دوتا چیه چونکه مربی من اصلا حکم سبکی نمی ده و منکه الان سبز گوجوریو دارم حکم زرد و نارنجی ندارم چه سبکی وچه فدراسیونی
پاسخ رئیس انجمن : سلام
حکم سبکی فقط درون خود سبک اعتبار دارد اما حکم فدراسیونی برای سبکهای زیرمجموعه فدراسیون معتبر است. (هر چند برخی سبکها برای آزمون درجه (مثل شوتوکان JKA) حکم سبکی طلب میکنند.)
اولین درجه ای که در فدراسیون ثبت میشود قهوه ای است و درجات ماقبل آن در اختیار مربی است و داشتن آخرین حکم درجه کفایت میکند.
اوس
رامان
پنجشنبه 24 فروردین 1396 14:36
سلام خسته نباشید من هر چی تو سایت ها ی رزمی مربوط به کیوکوشین جست وجو کردم هیچ چیز در مورد اینکه خودش به چند سبک تبدیل شده پیدا نکردم اگه امکان داره شما بی زحمت اسم سبک های کیوکوشین بگید و به نظر شما کدوم از همه بهتر است؟
پاسخ رئیس انجمن : سلام
تعداد شاخه های زیرمجموعه هر سبک و ورزش رزمی بسیار زیاد است اما مهمترین نکته که نباید از آن غافل شد، میزان رسمیت و فعالیت سبک در کشور میباشد.
هر استادی که به درجه بالایی برسد؛ مثلا در کاراته به دان هفت برسد، برای اخذ مدرک دان هفت باید یک نوآوری و دلیل بر صحت آن داشته باشد که این به نام خود او ثبت شده و یک شاخه از شاخه های سبک میشود؛ و اما بهترین همان رسمیت و فعالیت است که بعنوان مثال در خراسان، به نظر من و مستندات هیئت کاراته استان، سی شین کیوکوشین فعالتر و گروه همبسته و قوی ای هستند که البته خود من هم از مربیان این سبک هستم.
شما هم میتوانید با مراجعه به هیئت کاراته شهر خود فعالترین که رسمیت نیز داشته باشد را جویا شوید.
اوس
رامان
پنجشنبه 24 فروردین 1396 11:21
سلام استاد خسته نباشید وقت به خیر آیا سبک آزاد کن شین کان کاراته یک سبک از کیوکوشین است یا یک رشته جداست
پاسخ رئیس انجمن : سلام
سبکهای بسیاری وجود دارند که بنیانگذار آن به تبع سبکی که کار میکرده نام همان سبک را به انتهای سبک جدیدش اضافه میکند که مشکلی ایجاد نمی کند اما نکته ی مهم فعالیت گروهی است که در آن سبک در جهان فعالند.
اوس
امیر
شنبه 17 خرداد 1393 09:48
با سلام
میخواستم بپرسم کاتا های کوشوکون دای،آنان و پایکو متعلق به کدام سه سیستم هستند؟
پاسخ رئیس انجمن : آهنان(آنان): قوی سفید
کوشوکون دای: نام اصلی خالق کاتا کوشوکون می باشد
پایکو: ببر
هر سه متعلق به سبک شیتوریو مباشند که خود از دو سیستم ناهاته و شوریته تشکیل شده است.
اوس
محمد
شنبه 16 آذر 1392 13:03
جناب اقای فیاضی ممنون از راهنمایتون ولی من هنوز قانع نشدم.شما سرعت رو با قدرت در 2 رشته شوتوكان و كیوكوشین تلفیق میكنید.در صورتی تا انجایی كه من میدونم خود شوتوكان هم سرعت لازم رو داره هم قدرت. همینطور كیوكوشین. هرچند كه در شوتوكان مبارزات بر اصول رقص پا و تكنیك های رفت و برگشت میباشد كه مستلزم سرعت و استقامت و قدرت فرد مبارزه كننده هست. و در كیوكوشین این جور نیستوضربات كنترل شده نیست و نیاز به برگشت هم نمیباشد.
الان سوال من اینه كه مثلا ضربه مواشیگری به صورت در شوتوكان به صورت سرعتی و با كنترل و برگشت هست ولی در كیوكوشین قدرت.اگه بخوایم میتونیم هر دوتاشو كار كنیم . امید وارم منظورمو گرفته باشین
پاسخ رئیس انجمن : با سلام
کاملا متوجه منظورتون نشدم اما اینو لازم دونستم بگم که قدرت و سرعت و استقامت و تمرکز و امثالهم در تمامی رشته ها و سبکهای رزمی جزئی از اصول هستند اما آنچه که ما در کاربرد و مسابقات و نمایشات میبینیم چیز دیگه ای رو به ما میگن و همینجاست که یک سبک رو قدرتی و دیگری رو سرعتی میشناسیم.
خلاصه کلام اینکه از علم تا عمل فاصله ایست بنام تجربه که تا پا توی اون راه نذارید کاملا نمیتونید متوجه عرایض بنده بشید.
اوس
محمد
دوشنبه 6 آبان 1392 09:09
با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم ایا چند سبك كاراته رو میشه با هم كار كرد؟ و مشكلی پیش نمیاد؟
مثلا سبك های ازاد همراه با كنترلی
پاسخ رئیس انجمن : با سلام
خدا قوّت
با توجه به نظر و سابقه اساتید بزرگ باید در یک سبک به مرتبه ای قابل قبول رسید سپس سبک دیگری را کار کرد و پس از آن با توجه به هدف شخصی آنها را با هم ترکیب کرد.
فقط به عنوان مثال عرض میکنم: من در سبک شوتوکان و همچنین کیوکوشین کار میکنم که به نظرم مکمل هم میباشند یعنی هم تکنیک و سرعت و دقت شوتوکان و هم قدرت و استقامت کیوکوشین میتواند شخص را برای یک مبارزه تمام عیار چه به صورت خیابانی و چه به صورت مسابقاتی آماده سازد که البته در مورد بحث مبارزات خیابانی باید عرض کنم دوره مربیگری دفاع شخصی را از سوی فدراسیون این سبک نیز گذرانده ام که البته سبکهای دیگری نیز به صورت آشنایی کار کرده ام فقط به این دلیل که بدانم هر سبک چه شیوه ای برای مبارزه دارد مثلا تکواندو، بوکس، کونگ فو توآ و کونگ فو وینگ چون، جیت کان دو، جوجیتسو، جودو، ووشو و برخی سبکهای غیر رسمی اما فقط هدف شناختن شیوه ی مبارزه آنها بوده است که از تمامی این سبکها این دو سبک یعنی شوتوکان و کیوکوشین را برگزیده ام.
البته باید این را نیز عرض کنم که منظورم از برگزیدن این سبکها این نیست که سبکهای دیگر ضعیف هستند، خیر، بلکه یک دلیل شاید افرادی که اینها را کار کرده اند و من شاهد آن بوده ام نتوانسته اند مرا قانع سازند و دلیل دیگر سازماندهی این سبکها در منطقه و کشور بوده اند که البته سبکهای قوی ای هستند مثل موی تای، کیک بوکسینگ، فول کنتاک و دیگر از این دسته.
به هر حال به دلیل پرهیز از طولانی شدن اجالتاً به همین مختصر اکتفا مینمایم. چنانچه نیاز به توضیح بیشتر بود باز هم در حد توانم درخدمتم.
جواد(کیان)
پنجشنبه 14 شهریور 1392 19:51
باسلام وتحیات:
فرصت را غنیمت شمرده نا از کارانه کیوکوشین گناباد الخصوص سن سی محمدی که حقیر مهمان را حمایت نمودند حقیر یکی ازشاگردان قدیم شیهان محمدیاری که ازته ان منقل به گناباد شدم وبااخلاق خوب سن سی محمدی روبه روشدم تاتجدید قدرت نیرو وغرورکنم که تابگم شاگرد شیهان یاری هستم درکاتا ا رتبه ول پایتخت ودرخراسان سوم که مدیون شیهان یادی هستم شیهان دستت رامیبوسم بله درسال 84 با زحمات و تمرین های شیهان یاری مدرک و کمربند یا دان 3کیوکوشین گردیدم ; گناباد خیلی دوستت دارم
پاسخ دبیر انجمن : با عرض سلام خدمت سنسی کیان
از اینکه مدتی رو در خدمت شما بودیم بسیار بسیار خوشحال و خرسندیم و اعتراف میکنم که در همین مدت کوتاه، آموزه های بسیار مفیدی رو از شما یاد گرفتیم. هم در زمینه ی کومیته، هم در زمینه ی کاتا و هم در زمینه ی اخلاق کاراته که اساسی ترین و بنیادی ترین رکن کاراته هستش.
امیدوارم در آینده نیز از حمایت ها و الطاف شما بهره ببریم
در پایان برای شما آرزوی موفقت و تندرستی میکنم.
اوس اوس
اف
دوشنبه 28 مرداد 1392 22:34
کار بسیار جالبیه آقای فیاضی. همیشه یگ ایده تو کلتون هست. یک سوال داشتم؟
من یکی از اعضای خانوادم یذره ستون فقراتش دچار مشکل شده ایا به نظر شما ورزش کاراته باعث اسیب زدن بیشتر به کمرش نمیشه؟
پاسخ دبیر انجمن : با سلام و تشکر به خاطر نظر شما
اول ایشون باید برن به یک متخصص و ام آر آی بدن تا ببینن آیا مشکل جدی هست یا خیر. چنانچه جدی بود این ورزش به خاطر ضربات سنگینش بهشون توصیه نمیشه. اما اگر مشکل خاصی نبود میتونن با یه استراحت کوتاه مدت بهبود پیدا کنند و این ورزش رو ادامه بدند.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic